Upozornění na nevyřízené žádosti o přístupová hesla a vše co se může týkat provozu stránek. Návrhy na tématické články jsou samozřejmě též vítané. Soukromí badatelé spolupracující na těchto stránkách uvítají informace od rodiných příslušníků obětí, svědků, či účastníků zde publikovaných události.

Tento příspěvek má 27 komentářů

  1. TZU

    Je nějaký způsob, jak se dostat do diskuzí chráněných heslem? O případy se jen zajímám.

    1. Stalker

      Ano, máte zprávu.

      1. Adam

        Zdravím, mohl bych poprosit o bližší informace? Mám stejný dotaz jako pán/paní nade mnou. Děkuji

    1. Stalker

      Pracuji na tom Splleene.

  2. Spleen And Ideal

    Děkuji moc… 👍

    1. Klara

      Dobrý den
      Zajímám se o případy .Můžu videt chráněné diskuze? Jsem od Ostravy možná Můžu nějak pomoct
      Díky Klara

  3. Baruba

    Zadna stiznost, ani pripominka, spise podekovani za to, ze tyto stranky existuji. Je tady spousta uzitecnych prispevku a verim, ze nekter pripady (hlavne I.K.) casem objasnime.
    S pozdravem
    Baruba

    1. Umbra

      Jen skoda, ze se sem nepridaji pribuzni.

      1. Baruba

        Mozna sem chodi, ale nediskutuji

  4. Baruba

    Navrh na clsnek:
    Kauza Kuřim

  5. Baruba

    Proc je u Gambove a Bastla uveden rok umrti? Vzdyt se nikdy nenasli…to muzeme dat i rok umrti IK, tam je to skoro jiste taky…

    1. Známá

      To Baruba: Možná byli prohlášeni za mrtvé?

    2. Umbra

      Nevim, jak to presne funguje, ale muzete dedit po tom dotycnem, az kdyz je prohlasen za mrtveho ? U tech 2 slo slo jasne o majetek.
      (A pokud se pamatuji, tak rodice IK ji nechteli prohlasit za mrtvou.)

  6. Známá

    To Umbra: myslím, že ano, bez prohlášení za mrtvého nepůjde vypořádat dědictví

  7. Známá

    Zdroj Wikipedie
    Prohlášení za mrtvého je jedním z českých soudních nesporných řízení, kterým se závazně určuje smrt člověka, jestliže je nezvěstný a je pravděpodobné, že již nežije, ale nelze to zjistit jiným způsobem, zejména lékařským ohledáním a vystavením úmrtního listu (domněnka smrti). V tomto řízení je také možné provést důkaz smrti, když není jen pravděpodobné, ale je zcela jisté, že už nežije, ale také to nelze jiným způsobem prokázat. Hmotněprávní úprava je obsažena v § 26 odst. 2 a § 71–76 občanského zákoníku, procesní pravidla jsou dána § 54–58 zákona o zvláštních řízeních soudních.

    Institut prohlášení za mrtvého je vázán na právní existenci člověka, právní osobnost. Způsobilost fyzické osoby vystupovat jako subjekt práva vzniká narozením, resp. početím, pokud se narodí živá (tzv. nasciturus), smrtí tato způsobilost zanikne. Protože je pak např. i z hlediska pozůstalosti důležité vědět, zda určitá osoba opravdu zemřela a případně kdy přesně se tak stalo, není-li jiná šance to zjistit, je možné na základě takového právního zájmu podat návrh k místně příslušnému okresnímu soudu, aby ten danou osobu prohlásil za mrtvou. Jde-li o důkaz smrti, může soud řízení zahájit i bez návrhu. Do již zahájeného řízení může vstoupit státní zastupitelství, aby zde hájilo veřejný zájem, stejně tak může samo podat návrh na zahájení řízení. Prohlášením za mrtvého zaniká manželství i registrované partnerství, a to dnem, který je určen jako den smrti. Zjistí-li se později, že člověk je naživu, k prohlášení se dále nepřihlíží, manželství nebo partnerství se už ale neobnovuje

  8. Shadow1983

    Len by som bol tak smelý, v prípade Barborky Dymákovej pridať dátum úmrtia…
    Na rozdiel u vačšiny tu zverejnených prípadov je isté, že je po smrti a rok a mesiac jej smrti je jasný…
    A veľmi pravdepodobný je aj deň úmrtia…
    Inak AI je skvelý blog a človek sa tu dozvie hodne nových vecí…
    A díky za každý názor, aj ten „opozičný“…

    1. Spleen And Ideal

      Je o tom samostatná kapitola v jednom z dílů Panoptika od Šulce, až se vrátím zpět na „workflat“, tak se na to podívám, kde to přesně bylo… 👍

Napsat komentář